Skip to the content

NM-resultater 2022 (oppdatert 3. juli)

Ringerike Trekkspillklubbs prosjektorkester vant underholdningsmusikken - foran Oslo, Asker og Bærum, Malm, Moss, Sandefjord og Pias orkester.
Ringerike Trekkspillklubbs prosjektorkester vant underholdningsmusikken - foran Oslo, Asker og Bærum, Malm, Moss, Sandefjord og Pias orkester.

NM på trekkspill og durspill gikk på Storefjell Resort Hotell fram til og med søndag. Her er resultater fra konkurransene.

Kompprisen
Kompet til Moss Spellemannskompani: Darian Leergaard, Adrian Kiss og Trond Bull Hansen.

Superfinalen i gammeldans
Seier til Malm Trekkspillklubb

Dommerprisen
Steinar Eriksen


K - kammermusikk

1 Akse 124

2 Trio brødrene Sidelnikov 95


G2 - gammeldans grupper

1 Haugens familieorkester, Steinkjer 113
2 Selahaugen's gammeldansorkester, Steinkjer 103

G4 - solist gammeldans senior
1 Tor Nythun-Bøe, Nord-Aurdal 127
2 Odd Arne Halaas, Hustavika 104
3 Emma Sandseter-Selen, Steinkjer 103

V - varietemusikk
1 Mathias Rugsveen, Oslo 131
2 Oskar Svendsrud, Oslo 106

Å - åpen klasse
1 Odd Arne Halaas, Hustavika 118

U - underholdningsmusikk
1 Ringerike Trekkspillklubb 135
2 Oslo Trekkspillklubb 129
3 Asker og Bærum Trekkspillorkester 125
4 Malm Trekkspillklubb 119
5 Moss Spellemannskompani 113
6 Sandefjord Trekkspillorkester 105
7 Pias orkester, Moss 95

S4 - Trekkspill solist fra og med 18 år
1 Mathias Rugsveen, Oslo 131
2 Maren Sofie Nyland Johansen, Oslo 118

D1 – Duetter to trekkspill t.o.m. 14 år
1 Viljar Selnes Berqvam, Sandefjord / Daniel Gran, Færder 102
2 Viljar og Alida Sofie Selnes Berqvam, Sandefjord 92
3 Ingerid Eira Eleonore Richter, Tønsberg / Alida Sofie Selnes Berqvam, Sandefjord 88
4 Anna og Aron Bjørke, Bærum 82

D2 - Duetter to trekkspill fra og med 15 år
1 Oskar Svendsrud / Mikkel Arntzen Oma, Oslo 108

S8 - Durspill solist fra og med 18 år
1 Tor Nythun-Bøe, Nord-Aurdal 116

O - orkestermusikk
1 Oslo Trekkspillklubb 135
2 Asker og Bærum Trekkspillorkester 120
3 Trondheim Accordion Club 103
4 Sandefjord Trekkspillorkester 97

S2 - Trekkspill solist 12-14 år
Det blir ikke tildelt NM-tittel pga. ikke oppnådd 100 poeng
2 Ivan Sidelnikov, Oslo 92

S1 - Trekkspill solist til og med 11 år
1 Viljar Selnes Berqvam, Sandefjord 121
2 Aron Bjørke, Bærum 104
3 Daniel Gran, Færder 101
4 Karen Rinde-Thistel, Oslo 97
4 Petr Sidelnikov, Oslo 97
6 Karl Sætre Husby, Oslo 94
7 Jiani Zhang, Bærum 92
8 Ingerid Eira Eleonore Richter, Tønsberg 89
9 Eirik Auke, Moss 87
10 Ivar Yichen Chang, Bærum 79
11 Alida Sofie Selnes Berqvam, Sandefjord 75
12 Anna Bjørke, Bærum 74

S3 - Trekkspill solist 15 - 17 år
1 Oskar Svendsrud, Oslo 124
2 Reidar Næss, Færder 112
3 Georgy Sidelnikov, Oslo 94

J - junior orkester
1 Trekkspillorkesteret Fisarmoniske 117
2 Junior-Fisarmoniske 101

G1 - Gammeldans klubb/orkester
1 Malm Trekkspillklubb 125
2 Ringerike Trekkspillklubb 112
3 Moss Spellemannskompani 105
4 Grane Toraderklaubb 96
5 Pias orkester, Moss 89

Om skribenten

Per Jørund Grøthe

Per Jørund Grøthe