Skip to the content

Inviterer til Fjellkysten Trekkspillfestival

Fjellkysten Trekkspillfestival arrangeres i flotte omgivelser. (Foto: Privat)
Fjellkysten Trekkspillfestival arrangeres i flotte omgivelser. (Foto: Privat)

Fjellkysten Trekkspillfestival på Tennevoll i Lavangen er blitt en fin tradisjon. Nå inviteres det til ny utgave av festivalen på Fjellkysten gjestehus fra 1.-4. juni.

Det starter på torsdag med uformell «bli kjent-kveld». Aktiviteter vil bli annonsert i resepsjonen. Det fortsetter dagen etter med bygdespilling for frivillige på formiddagen. Og det er verdt å merke seg blant annet fredagskafe for pensjonister på Lavangen frivillighetssentral og Lavangsheimen sykehjem. På kvelden er det middagsbuffet og offentlig dans i restauranten. Musikken besørges av deltakerne.

På lørdag blir det offentlig konsert, mens det på kvelden blir både middagsbuffet og offentlig dans i restauranten. Også her blir musikken besørget av deltakerne.  

Ellers får vi vite at Sigmund Sæther er blant dem som kommer. Vi tar også med at det oppfordres til å møte opp i god tid for å få plass til vogner og bobiler.

Om skribenten

Per Jørund Grøthe

Per Jørund Grøthe