Artikel arkiv

DM-resultater

28-04-2019


Vi har så langt fått inn DM-resultater fra Rogaland, Buskerud, Vestfold og Telemark, Oslo, Akershus og Østfold, Nordland sør og Nordland nord, Troms og Finnmark. Denne oversikten oppdateres etter hvert som resultatene kommer. 

 

DM-resultater Rogaland

Solist durspel, G6

1) Jon Arne Husa 75  (av 100 poeng), 2) Jarl Olav Dybing, Ulf Olsen og Hadle Eide Dahle, 57, 5) Anne Lise Dahle, 40.


Gammaldans, klubb/orkester

1) Sydvesten, 70, 2) Tysvær trekkspillklubb, 62, 3) Sandnes Trekkspillorkester, 60. 

 

Underhaldning, U1

1) Sandnes Trekkspillorkester, 65,

2) Tysvær trekkspillklubb, 60.

 

DM-resultater Vestfold, Buskerud og Telemark

Trekkspill solist t.o.m. 11 år

1. David O. Pettersen, Larvik 105, 2. Viljar Selnes Berqvam, Sandefjord 98, 3.Daniel Gran, Færder  89, 4. Carl Skriver Gade, Larvik 91, 5. Ingerid Eira Elonore Richter, Tønsberg 78

 

Trekkspill solist

12 – 14 år

1. Reidar Næss, Færder 135, 2. Daniel Eriksen, Sandefjord         


Varietémusikk

1. Reidar Næss, Færder 114      


Orkestermusikk

1. Sandefjord Trekkspillorkester 117

 

Underholdningsmusikk, U1

1. Sandefjord Trekkspillorkester 117

 

Juniororkester

1. Vestfold Trekkspillorkester ungdom 123, 2.Vestfold Trekkspillorkester barn 102

 

DM-resultater Oslo, Akershus og Østfold

Underholdningsmusikk

1. Oslo Trekkspillklubb 123, 2. Moss Spellemannskompani 97, 3. Asker og Bærum Trekkspillorkester 96

 

Kammermusikk

1. FOT Kvartetten 93, 2. Ås Akkordeonkvintett 91

 

Solist tom 11 år

1. Ilja Volodjko 74, 2. Ivan Sidelnikov     68, 3. Aila Grieg 67, 4. Karen Rinde-Thistel 57, 5. Petr Sidelnikov 56, 6. Jiani Zhang 55.

 

Duetter tom 14 år

1. Tarik Mesic og Mats Fredrik Kollen 108, 2. Mikkel A. Oma og Oskar Svendsrud 103, 3. Georgy og Ivan Sidelnikov 77, 4. Thomas Bjørndalen og Max Ertvaag 69, 4. Øystein Nupen og David Sandberg 69

 

Orkestermusikk

1.  Oslo Trekkspillklubb 133, 2. Asker og Bærum Trekkspillorkester 115

 

Juniororkester

1. Trekkspillorkesteret Fisarmoniske 105, 2. Moss Spellemannskompani Rekruttork. 102, 3. DM-Debutantene 69

 

Solist 12-14 år

1. Oskar Svendsrud 113, 1.Tarik Mesic 113, 3. Mikkel Arntzen Oma 80, 4. Georgy Sidelnikov 69, 5. Mari Øen 66, 6. Max Ertvaag 63, 6. Hamshavi Karunaivel 63

 

Solist 15-17 år

1. Mathias Rugsveen 128, 2. Anna Ouff Grøthe 124, 3. Ragnhild Nomeland Willoch 111, 4. Oskar Walter Andersen 92, 5. Dagny Lindgren 87

 

Gammeldans klubb/orkester

1. Moss Spellemannskompani 104, 2. Moss Spellemannskompani Rekruttork 82

 

Varietemusikk

1. Mathias Rugsveen 127

 

Gammeldans, G1

1. Skiensfjordens Trekkspillorkester 122

 

DM-resultater Nordland sør
 
U Underholdningsmusikk 
1. Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb 107, 2. Saltdal Trekkspillklubb 105, 3. Polarsirkelen Trekkspillorkester, Rana 100, 4. Bodø Trekkspillklubb 98, 5. Mosjøen Trekkspillklubb 75
 
G2 Gammeldans grupper
1. Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb 117, 2. Svenningdals gammeldansgruppe, Grane 116, 3. Leksvik Trekkspillklubb 109, 4. Saltdal Trekkspillklubb 107, 5. Grane Trekkspillklubb 101, 6. Polarsirkelen Trekkspillorkester, Rana 97, 7. Bodø Trekkspillklubb 89,  8. Mosjøen Trekkspillklubb 81
 
G3 Solist gammeldans junior
1. Grovens Gammeldansorkester, Brønnøy 106,  2. Larsen og Lund, Vefsn 103, 3. Durmollslaget, Hemnes 82, 4. Folk, Levanger 69
 
G4 Solist gammeldans senior
1. Grane Toraderklubb 93,  2. Rana Toraderklubb 91, 3. Mosjøen Toraderklubb 83, 4. Korgen Spesial, Hemnes 79
 
Å Åpen klasse
1.  Rana Toraderklubb 69
 
Resultater Nordland nord, Troms og Finnmark
 
S4 Trekkspill solist f.o.m. 18 år
1. Rune Larsen, Vestvågøy 145
 
D2 Duetter trekkspill f.o.m. 15 år
1. Tone og Heidi 126
 
U Underholdningsmusikk 
1. Vadsø trekkspillklubb 97, 2. Tromsø Trekkspillklubb 96, 3. Harstad Trekkspillklubb 95, 4. Skognesensemblet 92, 5. Lofoten Trekkspillorkester 88
 
G1 Gammeldans klubb/orkester 
1. Harstad Trekkspillklubb 127, 2. Tromsø Trekkspillklubb 120, 3. Skognesensemblet 98, 4. Vadsø trekkspillklubb 95
 
G2 Gammeldans grupper
1. Lofotkvintetten 123, 2. Smeis 118, 3. Arne Magor 95
 
Å Åpen klasse
1. Tromsø Trekkspillklubb 100, 1. Cecilie og Bjørnar 100, 3. Yngve Stock 96, 4. Roald Mathisen 65