DM-resultater

22-04-2018



DM-sesongen er i gang. Her er resultatene vi har fått så langt.

Vestfold, Telemark og Buskerud

Underholdningsmusikk
1. Skiensfjordens Trekkspillorkester 102
2. Sandefjord Trekkspillorkester 81

Juniororkester
1. Vestfold Trekkspillorkester, Rekruttgruppe 75

Orkestermusikk
1. Sandefjord Trekkspillorkester 93
2. Vestfold Trekkspillorkester, Barn og Ungdom 72

Solister t.o.m. 11 år
1. Daniel Eriksen 93
2. Johannes Kildal 87
3. David O. Pettersen 84
4. Daniel Gran 75

Solister 12-14 år
1. Reidar Næss 126
2. Mats Fredrik Kollen 105
3. Dagny Braanen Lindgren 99
4. Viktor Eide Dahl 75

Solister 15-17 år
1. Anna Ouff Grøthe 120

Duetter trekkspill f.o.m. 15 år. 
1. Anna Ouff Grøthe og Dagny Braanen Lindgren 111

Kammermusikk
1. Skien Kulturskoles kammergruppe 102

Duetter trekkspill t.o.m. 14 år
1. Mats Fredrik Kollen og Tarik Mesic 105
2. Viktor Eide Dahl og Reidar Næss 87
3. Marthe Leth Olsen og Mari Augestad Smith 84

Varieteklassen
1. Reidar Næss 119
2. Noah Langeland 87

Gammeldans solist
1. Erling Brekken 84

Gammeldans klubb/orkester
1. Vestfold Trekkspillorkester, Barn og Ungdom 75

 

Nordland nord, Troms og Finnmark
 
Trekkspill solist t.o.m. 11 år
1. Samuel Aas Hansen, Harstad 60
 
Trekkspill solist 12 – 14 år
1. Amalie Konstanse Aas Hansen, Harstad 73
 
Trekkspill solist 15 – 17 år
1. Konstanse Fjellvang, Harstad 89
2. Nikolai Aas Hansen, Harstad 66
3. Benjamin Aas Hansen, Harstad 56
 
Duetter trekkspill f.o.m. 15 år
1. Brødrene Brothers, Nikolai og Benjamin Aas Hansen, Harstad 62
 
Underholdningsmusikk 
1. Tromsø Trekkspillklubb 71
2. Harstad Trekkspillklubb 60
 
Gammeldans klubb/orkester 
1. Tromsø Trekkspillklubb 95
Harstad Trekkspillklubb 95
 
Gammeldans grupper
1. Trofima, Troms/Finnmark 90
2. Tramp i klaveret, Tromsø 77
 
Åpen klasse
1. Gruppe fra Tromsø Trekkspillklubb 118
2. Harstad Juniororkester 112
3. Harstad Trekkspillklubb 101
4. Melbu Trekkspillklubb 87

 

Nordland sør og Nord-Trøndelag

Orkestermusikk  
1 Bodø Trekkspillklubb 100

Underholdningsmusikk  
1 Malm Trekkspillklubb 119
2 Polarsirkelen Trekkspillorkester 105
 
Junior orkester  
1 Malm Trekkspillklubb juniororkester 101
 
Durspill klubb/orkester  
1 Grane Toraderklubb 102
2 Mosjøen Toraderklubb 98
3 Korgen Spesial 90
 
Gammeldans klubb/orkester  
1 Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb 126
2 Malm Trekkspillklubb 123
3 Svenningdal Gammeldansklubb 107
4 Grane Trekkspillklubb 101
5 Polarsirkelen Trekkspillorkester 98
6 Bodø Trekkspillklubb 88
   
Solist gammeldans junior  
1 Emma Sandseter-Selen 103
 
Gammeldans grupper  
1 Ben Andre's Orkester 123
2 Grovens gammeldansorkester 122
3 Geir & Rune's Kvartett 120
4 Larsen og Lund 118
5Tradisjonskvintetten 103
6 Haugens familieorkester 97
7 Durmollslaget 90
 
Åpen klasse (Å)
1 Nordstrømmen og Velfjord Trekkspillklubb 124

 

Rogaland/Hordaland 

Durspill solist f.o.m. 18 år 
Jon Arne Husa, Sola 31 
Jarl Olav Dybing, Hå 25 
Ulf Olsen, Stavanger 23 

Underholdningsmusikk  
Sandnes Trekkspillorkester 36 

Gammeldans klubb/orkester  
Tysvær Trekkspillklubb 34 
Sandnes Trekkspillorkester 27 

Gammeldans grupper 
Sydvesten, Sandnes 30 

(Poengsummane frå Rogaland er snittet av to dommarar og maks var 50 poeng)

OPPDATERES