Siste nytt fra kretsene i NTL

Her kommer siste nytt fra NTLs kretser. 

Nytt

NM-resultater

29-06-2019


VANT UNDERHOLDNING: Oslo Trekkspillklubb vant ikke uventet også klassen for underholdningsmusikk. en av musikerne med medaljer.

NM på trekkspill og torader 2019 gikk på Storefjell på Golsfjellet i Buskerud fra 27. til 30. juni. Her er resultatene. 

Trekkspill solist til og med 11 år - S1 
1. Ilja Volodjko 115
2. Aila Grieg 107
3. Jiani Zhang 105

Superfinalen
Malm Trekkspillklubb

Varieteklassen
1. Mathias Rugsveen, Oslo 138
2. Oskar Svendsrud, Oslo 120
3. Reidar Næss, Færder 117
4. Gunnar Fimland, Bærum 96

Komppris:
Kåre Vennevik og Reidar Dahle

Underholdningsmusikk - U
1. Oslo Trekkspillklubb 130
2. Asker og Bærum Trekkspillorkester 127
3. Moss Spellemannskompani 119
4. Sandefjord Trekkspillorkester 111
5. Malm Trekkspillklubb 107

Dommerprisen
Mathias Rugsveen (for 138 poeng i varieteklassen)

Kammermusikk - K
1. Bærum FOT-kvartett 110
2. Ås akkordionkvintett 107

Åpen klasse - Å 
1. Marius og Kristina, Møre og Romsdal 122
2. Wenche & Geir, Nordland 120
3. Smeis, Møre og Romsal 117

Åpen klasse - publikumspris
Wenche og Geir

Gammeldans grupper - G2
1. Albrigtsens orkester, Buskerud 123
2. Nicolaisen's orkester, Oppland 115
3. Så fæ oss sjå, Møre og Romsdal 102
4. Haugens Familieorkester, Trøndelag 101

Solist gammeldans senior - G4
1. Øystein Nicolaisen 121
2. Trude Saatvedt Lien 117
3. Tor Nythun-Bøe 114
4. Marius Berglund 108
5. Sondre Albrigtsen 101
6. Gunnar Fimland 100
7. Emma Sandseter-Selen 87
8. Erling Brekken 67


Trekkspill solist 15 - 17 år - S3   
1. Mathias Rugsveen, Oslo 138
2. Anna Ouff Grøthe, Buskerud 134
3. Ragnhild Nomeland Willoch, Akershus 121
4. Oskar Walter Andersen, Oppland 109
5. Dagny Braanen Lindgren, Oslo 102


Trekkspill solist 12 - 14 år - S2
1. Reidar Næss, Færder, Vestfold 132
2. Oskar Svendsrud, Oslo 131
3. Tarik Mesic, Akershus 120
4. Daniel Eriksen, Vestfold 104
5. Mikkel Arntzen Oma, Oslo 102
6. Mari Øen, Akershus 96
7. Thomas Bjørndalen, Akershus 90

Junior orkester - J
1. Trekkspillorkesteret Fisarmoniske, Akershus 119
2. Vestfold Trekkspillorkester – ungdom, Vestfold 115
3. Ås Trekkspillorkester, Akershus 98
4. Malm Trekkspillklubbs juniororkester, Trøndelag 93

Duetter to trekkspill til og med 14 år - D1
1. Mikkel Arntzen Oma/Oskar Svendsrud 112
2. Tarik Mesic, Bærum/Mats Fredrik Kollen, Nedre Eiker 101

Gammeldans solist junior
1. Stian Barlund Nicolaisen, Lom 109

Gammeldans klubb/orkester - G1
1. Malm Trekkspillklubb 127
2. Moss Spellemannskompani 108
3. Fjordorkesteret 103
4. Grane Toraderklubb 98

Trekkspill solist f.o.m. 18 år
1. Maren Sofie Nyland Johansen, Sande 126
2. Asta Soffia Thorgeirsdottir, Island 122
3. Åsleik Kapstad, Svelvik, 119

Durspill solist f.o.m. 18 år
1. Marius Berglund, Ørskog 113
2. Tor Nythun-Bøe, Nord-Aurdal 108
3. Sondre Albrigtsen, Hemsedal 98

Durspill solist t.o.m. 11 år
1. Tord Albrigtsen, Hemsedal 79

Duetter to durspill f.o.m. 15 år
1. Øystein og Stian Barlund Nicolaisen, Lom 102
2. Janet og Tor Albrigtsen, Hemsedal 99

Duetter to trekkspill f.o.m. 15 år
1. Storm Duo, Kristina Farstad Bjørdal/Asta Soffia Thorgeirsdottir, Ålesund/Island 118
2. Olava Bostrøm/Frida Sofie Smalhus Sveen, Ås 99

Orkestermusikk
1. Oslo Trekkspillklubb 137
2. Asker og Bærum Trekkspillorkester 121
3. Trondheim Accordion Club 109
4. Sandefjord Trekkspillorkester 107